Дубровицький район, Рівненська область

Енергоефективність у громадах

Стислий опис проекту

Назва: Енергоефективність у громадах
Замовник: Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку (BMZ)
Країна: Україна
Політичний партнер: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Загальна тривалість: 2013 - 2017

Вихідна ситуація

Достатнє за обсягами і надійне енергопостачання має велике значення для населення України і не завжди доступне для громадян, передусім – у зимовий сезон. Якби Україна ефективно використовувала наявні джерела енергії, вона могла б забезпечити більш високий рівень енергетичної безпеки та більшу економічну ефективність. Місцеві та обласні органи влади зобов’язані взяти на себе головну роль у реалізації заходів з підвищення енергоефективності. Для цього їм потрібні належні організаційні структури, кваліфікований персонал та відповідні системи енергетичного менеджменту.

Мета

Громади стали рушійною силою у впровадженні заходів з підвищення енергоефективності.

Методи роботи

На регіональному та місцевому рівнях проект надає підтримку чотирьом об’єднанням громад, так званим консорціумам, в усіх регіонах країни: Дніпропетровська обласна рада з чотирма містами, Чернівецька міська рада – з трьома, Полтавська обласна державна адміністрація з чотирма, Житомирська міська рада теж з чотирма містами, іще одним партнером проекту є місто Сєвєродонецьк

Консорціуми отримують консультаційну підтримку від пулу міжнародних експертів при запровадженні енергетичного менеджменту. При цьому громади отримують можливість керувати рівнем енергоспоживання, а також планувати та реалізовувати місцеві заходи з підвищення енергоефективності.

Для працівників муніципальних органів проводяться тренінги та заходи з підвищення кваліфікації, експерти супроводжують реалізацію заходів з енергоефективності. Набуті знання та досвід поширюються серед фахівців органів регіональної, місцевої та державної влади на муніципальному та політичному рівнях, а також долучаються до загальнонаціонального політичного діалогу з питань сприяння енергоефективності.