Дубровицький район, Рівненська область

Жаденська ПШБ

Історія  бібліотеки

Бібліотеку  в  селі  Жадень  було  засновано   в  липні  1953  року.  Літератури  на  той  час    було  дуже  мало, а  бажаючих  прочитати  книги  було  багато. В  селі   у  1953  році  створена  хата-читальня, де  збиралася  група  людей,  для  яких  були  організовані  читки.  Першим  завідуючим  хатою-читальнею  в  1947році  був  Фурсович  Степан  Іванович  1925  року  народження, учасник  бойових  дій.  На  той  час  в ній були  такі  книги  Войнич  «Овід», Фадеев  «Молода  гвардія»,  «Волокоамское  шосе»  та  інші, всього  48  книг.

Восінський  Іван  Назарович  1931 року  народження  працював  з 1950  до  10  листопада  1951 року,  потім  пішов  в  армію.

Жакунець   Ярослав   Данилович  1926  року  народження  прийняв  бібліотеку  в  1951  році  і  пропрацював  до  1966 року, де  в  цьому  році  було  присвоєно  звання  «Бібліотека  відмінної  роботи»,  нагороджено  дипломом.

Бібліотека   зареєстрована  в  книзі  державної  реєстрації  бібліотек   Дубровицького  району  1  жовтня  1964  року  під  номером  12,  читачів  у  бібліотеці  на  01.01.1964 року  562 чоловік,  книжковий  фонд  бібліотеки  5909  екземплярів  книг.

У  зв’язку  з  переходом  на  роботу  Жакунця  Ярослава  Даниловича  на  голову  Жаденської  сільської  ради  в  бібліотеці  працювала  з 1965  по  1968  рік  Федорова  Олена  Іванівна  жителька  станції  Біла .

Після  неї  в  бібліотеці  працювала  Янковська  Зоя   1952 року  народження,  уродженка  села  Золоте. У  1968-1970 роках вона  вийшла  заміж  і  виїхала  на  постійне  місце  проживання  в  Київську  область.

В  1970 році  прийняла  бібліотеку  Легка  Катерина  Адамівна  1953 року  народження  і  пропрацювала  до  1994 року.  У  зв’язку  з  переходом  на  посаду  голови  сільської  ради  бібліотеку  прийняла  Рожко  Валентина  Тимофіївна , яка  працює  і  до  цього  часу.  Читачів  у  1970 році  було  950,  з  них  дітей  1-8  класів – 312,  надходження  літератури  з  кожним  роком  зростало,  приміщення  було  дуже  старе,  тісне,  непристосоване, загальна  площа  - 35  метрів  квадратних,  зараз  на  цьому  місці  побудований  будинок  для  працівників  СВК  « Жаденськиий».  В 1999 році  бібліотеку  було   перенесено  в  нове  приміщення  сільської  ради.

З  15 жовтня  2002  року  об’єднують  сільську  і  шкільну  бібліотеки  і  створюють  публічно-шкільну  бібліотеку.

З  березня  2003  року  в  бібліотеці   запроваджують  платні  послуги.  За  час  роботи  бібліотекарем,  бібліотека  була  нагороджена  Грамотою  відділу  культури  за  активну  роботу  по  бібліотечному  обслуговуванню  населення  та  пропаганді  книги  за  1990  рік.