A A A K K K
для людей із порушенням зору
Миляцька територіальна громада
Україна

Дорога до храму.

Історія будівництва

В останню суботу серпня 1979 року від удару блискавки згоріла Свято-Преображенська церква в с. Удрицьк. З кінця 50-х років вона була недіючою. Але з утвердженням державності, загальнонаціональним культурним та духовним відродженням, що прийшло в Україну із здобуттям нею незалежності, наростає відчуття релігійності серед сільської громади Удрицька, поступово визріває ідея будівництва нової церкви. Практично всі навколишні села, навіть ті, в яких церков ніколи не було, звели культові споруди (Колки, Милячі, Жадень, Переброди). Серед удричан знаходяться ініціатори, які від слів поступово починають переходити до діла. Одним з них стає Новик Олександр Олексійович. Наприкінці 90-х років він самотужки зводить два хрести: один встановлює на перехресті вулиць Центральної та Поштової, біля місця, де була стара церква, другий - на в'їзді в село.

Значне пожвавлення в процес практичної реалізації будівництва вніс факт реєстрації 22 серпня 2000 року розпорядженням № 476 голови Рівненської обласної державної адміністрації М.Сороки Статуту релігійної громади Української Православної Церкви с. Удрицьк, ухваленого парафіяльними зборами 4 червня 2000 року. З ініціативи О.О. Новика. 25 грудня 2000 року на парафіяльних зборах за участю їх голови протоієрея Івана Рошка, настоятеля храму села Смородськ, було змінено назву Храму із Свято-Преображенського на Свято-Петро-Павлівський (так на честь Святих Апостолів Петра й Павла він називався в минулому).

Але лише навесні 2002 року, власне, й розпочинається інтенсивне будівництво. Основну відповідальність за нього добровільно взяв на себе голова СПП «Україна» Стрибулевич Леонід Федорович. Долаючи пасивність сільської громади, ініціаторам будівництва періодично доводилося зустрічатися з жителями кутків села, переконувати їх в необхідності почергового виходу на будівництво для виконання в основному підсобних робіт. Розуміючи, що за такої "активності" парафіян будівництво триватиме невизначений час, Л.Ф.Стрибулевич укладає договір з бригадою кваліфікованих будівельників з села Смородськ, які й розпочали зведення стін Храму. Перша цеглина була закладена 15 травня 2003 року.

 

Жертводателі

Постала проблема коштів. На сільському сході було вирішено, щоб з кожного двору впродовж року на церкву жертвувалося не менше п'ятидесяти гривень. З метою забезпечення будівництва коштами у 2002 - 2004 роках здійснювалося різдвяне колядування, під час якого церковна каса поповнювалася щоразу на суму до 8 тисяч гривень.

Свою лепту у будівництво храму внесло дуже багато людей: грошова підтримка будові була надана районною радою та райдержадміністрацією - по 1,5 тис.грн., двічі надходить допомога від народного депутата Абдулліна Олександра Рафкатовича (1,75 тис. грн.). Щедрі грошові пожертви на будівництво здійснили й окремі громадяни, зокрема житель села Хочин Протосавицький Григорій Борисович (0,8 тис. грн.) та житель села Удрицьк Сисун Андрій Федорович (0,54 тис. грн.). Та найбільш відчутну спонсорську допомогу надала громадянка Канади, уродженка села Удрицьк Антоніна Гліва (Пігаль Текля Хомівна). Від неї з-за океану надійшло 5,8 тис. грн. Допомагали будівництву також Дубровицький, Висоцький та Зарічненський ДЛГ, банк «Аваль», СВК «Жаденський», СПП «Хлібороб» та "Злагода", ВАТ «Дубномолоко» та багато-багато інших.

Загальна ж сума добровільних пожертвувань громадян на будівництво, здійснених під час богослужінь, подвірних обходів, колядування складає 40,1 тис. грн. СПП «Україна» шляхом різних форм фінансування витратив на будівництво 293,0 тис. грн.

 

І церква ожила

Релігійне життя громади відроджується за рік до закінчення будівництва храму - з осені 2003 року призначено настоятеля Свято-Петро-Павлівської церкви. Ним став ієрей отець Вадим (Панчук Вадим Степанович). На громадських засадах обов'язки регента виконує його дружина Панчук Світлана Федорівна (матушка Фотінія). За їх ініціативою й безпосередньою участю в листопаді 2003 року розпочинає заняття церковний хор...

А 15 жовтня в історії церкви відкрилася нова сторінка...

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.