Дорога до храму.
Історія будівництва
Значне пожвавлення в процес практичної реалізації будівництва вніс факт реєстрації 22 серпня 2000 року розпорядженням № 476 голови Рівненської обласної державної адміністрації М.Сороки Статуту релігійної громади Української Православної Церкви с. Удрицьк, ухваленого парафіяльними зборами 4 червня 2000 року. З ініціативи О.О. Новика. 25 грудня 2000 року на парафіяльних зборах за участю їх голови протоієрея Івана Рошка, настоятеля храму села Смородськ, було змінено назву Храму із Свято-Преображенського на Свято-Петро-Павлівський (так на честь Святих Апостолів Петра й Павла він називався в минулому). Але лише навесні 2002 року, власне, й розпочинається інтенсивне будівництво. Основну відповідальність за нього добровільно взяв на себе голова СПП «Україна» Стрибулевич Леонід Федорович. Долаючи пасивність сільської громади, ініціаторам будівництва періодично доводилося зустрічатися з жителями кутків села, переконувати їх в необхідності почергового виходу на будівництво для виконання в основному підсобних робіт. Розуміючи, що за такої "активності" парафіян будівництво триватиме невизначений час, Л.Ф.Стрибулевич укладає договір з бригадою кваліфікованих будівельників з села Смородськ, які й розпочали зведення стін Храму. Перша цеглина була закладена 15 травня 2003 року.
ЖертводателіПостала проблема коштів. На сільському сході було вирішено, щоб з кожного двору впродовж року на церкву жертвувалося не менше п'ятидесяти гривень. З метою забезпечення будівництва коштами у 2002 - 2004 роках здійснювалося різдвяне колядування, під час якого церковна каса поповнювалася щоразу на суму до 8 тисяч гривень. Свою лепту у будівництво храму внесло дуже багато людей: грошова підтримка будові була надана районною радою та райдержадміністрацією - по 1,5 тис.грн., двічі надходить допомога від народного депутата Абдулліна Олександра Рафкатовича (1,75 тис. грн.). Щедрі грошові пожертви на будівництво здійснили й окремі громадяни, зокрема житель села Хочин Протосавицький Григорій Борисович (0,8 тис. грн.) та житель села Удрицьк Сисун Андрій Федорович (0,54 тис. грн.). Та найбільш відчутну спонсорську допомогу надала громадянка Канади, уродженка села Удрицьк Антоніна Гліва (Пігаль Текля Хомівна). Від неї з-за океану надійшло 5,8 тис. грн. Допомагали будівництву також Дубровицький, Висоцький та Зарічненський ДЛГ, банк «Аваль», СВК «Жаденський», СПП «Хлібороб» та "Злагода", ВАТ «Дубномолоко» та багато-багато інших. Загальна ж сума добровільних пожертвувань громадян на будівництво, здійснених під час богослужінь, подвірних обходів, колядування складає 40,1 тис. грн. СПП «Україна» шляхом різних форм фінансування витратив на будівництво 293,0 тис. грн.
І церква ожилаРелігійне життя громади відроджується за рік до закінчення будівництва храму - з осені 2003 року призначено настоятеля Свято-Петро-Павлівської церкви. Ним став ієрей отець Вадим (Панчук Вадим Степанович). На громадських засадах обов'язки регента виконує його дружина Панчук Світлана Федорівна (матушка Фотінія). За їх ініціативою й безпосередньою участю в листопаді 2003 року розпочинає заняття церковний хор... А 15 жовтня в історії церкви відкрилася нова сторінка...
|