A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Миляцька громада
Рівненська область, Сарненський район

Управління з питань цивільного захисту населення

Адреса: 33132, с. Жадень, вул. Центральна,1

Тел.: 

е-mail: sjadensr@ukr.net

 

 

Графік прийому громадян з особистих питань 

Повноваження органів місцевого самоврядування щодо організації заходів цивільного захисту 

Памятки населенню

 Досвід створення центру безпеки громадян

            В Миляцькій сільській раді (об'єднаній територіальній громаді) Дубровицького району Рівненської області нараховується  9 населених пунктів, які знаходяться на значній відстані один від одного (що видно з наведеної нище мапи).

Схема Миляцької територіальної громади

 

        

            Для забезпечення пожежної безпеки на території громади  діє:

1) ДПК с. Жадень функціонує на базі Центру безпеки  с. Жадень, забезпечена пожежним автомобілем ЗІЛ-131;

2) ДПК с. Смородськ (забезпечена пожежним автомобілем марки ГАЗ 66 згідно договору позички №117 від 22.11.2019р)

3) ДПК с. Миляч, Лугове, Біле (забезпечена пожежним автомобілем марки ГАЗ 5312 згідно договору позички №118 від 22.11.2019р).                           

          Адже створення добровільних пожежних команд -  це результат очевидний: підвищується рівень безпеки життя населення, скорочується час прибуття пожежних підрозділів, а відтак — зменшуються економічні втрати у разі виникнення надзвичайних ситуацій, зменшення кількості жертв, постраждалих жителів та матеріальних втрат внаслідок пожеж у громаді.

         ДПК створені для: забезпечення безпеки та своєчасної допомоги.

         На даний час в Миляцькій ОТГ створені 3 (три) ДПК, які вже функціонують та закріплені рішенням  (рішення №269 від 08.08.2017р «Про створенняДПКс.Смородськ»  https://rada.info/upload/users_files/40131743/docs/e6ae2f3742301f617f31e98d0249096d.doc  рішення №423 від 06.03.2019р «Про створення ДПК с. Жадень.»,   https://rada.info/upload/users_files/40131743/docs/797ee53ac57121ff4d5beccd451da2fb.doc  рішення №466 від 16.05.2019р «Про створення ДПК сіл Миляч, Лугове, Біле)  https://rada.info/upload/users_files/40131743/docs/670716b9d5e18fc335f36804cbe87c44.zip

 

Всі 3 ДПК відносяться до ІІІ категорії. Кількість особового складу в кожній ДПК нараховується по 12 чоловік. Кожна команда прикріплена до населених пунктів громади, за якими зареєстровані по місцю проживання.

        Миляцька ОТГ провела організацію  членів ДПК с. Жадень та членів ДПК с. Смородськ :

-  проходження медогляду добровольцями, що пройшли відбір за результатами співбесіди;

- проведення навчання добровільних пожежників, що дало змогу забезпечити гасіння пожеж, ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій та отримали  Посвідчення про проходження спеціальної підготовки на перевірку знань та спец навчань з питань пожежної безпеки (тільки для членів ДПК с. Жадень).

          Посвідчення були вручені 11.09.2019 року заступником Головного управління ДСНС в Рівненській області.

              З метою захисту життя і здоров'я персоналу ДПК під час виконання ними своїх обов'язків за рахунок місцевого бюджету проводиться їх страхування відповідно до Законів України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, “Про страхування” та Положення про порядок і умови обов'язкового особистого страхування працівників відомчої та місцевої пожежної охорони і членів добровільних пожежних  команд).

       В громаді побудовано одночасно 3 пожежні депо, які  мають покращити ситуацію пожежної безпеки жителів громади. «Центр безпеки» с. Жадень (за географічним положенням у центрі громади), де зосередженні: станція добровільно пожежної команди, опорний пункт поліції (поліцейський офіцер громади), екстерна медична допомога.

Адреси депо:

«Центр безпеки»  в с. Жадень площею 275,8 м.кв с. Жадень вул.. Комунальна, 1а;

Депо  с. Смородськ площею 66.1 м.кв с. Смородськ вул.. Шкільна,1

 

Депо с. Переброди площею 128,6 м.кв с. Переброди вул.. Шкільна, 7

          Три приміщення попередньо використовувалися, як господарські будівлі (гаражні приміщення).

                 Всі ДПК Миляцької ОТГ неодноразово виїжджали на пожежі. В основному пожежі стосувалися загоряння в екосистемах, які з посушливою погодою останніх років призводять до надзвичайних ситуацій. Випадків щодо усунення зруйнованих дерев не було, але відповідно до нормативних актів комплексні заходи прописані в Положенні функціонування добровільних пожежних команд, яке діє у межах ОТГ.

         У разі виникнення надзвичайної ситуації оповіщення проходить в телефонному (мобільному) режимі начальником пожежної охорони, членами ДПК та за допомогою сирени.

        Керуючись Кодексом цивільного захисту України, зокрема частина 2 ст. 19 «Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту» та ст. 62 «Місцева пожежна охорона», Законом України «Про місцеве самоврядування в України» ДПК включена до плану сил та засобів цивільного захисту Миляцької ОТГ,  сільський  голова  (голова комісії з питань ТЕБ та НС) визначає основні цілі і завдання по видах забезпечення, установлює порядок виконання цих завдань,  покладає персональну відповідальність щодо безпосередньої організації окремих  видів  забезпечення надзвичайних ситуацій внаслідок пожеж, вибухів у будівлях та спорудах на території Миляцької ОТГ.

           Основним безпосереднім організатором усіх видів забезпечення заходів та дій ЦЗ є спеціаліст І категорії з питань мобілізаційної роботи та цивільного захисту Миляцької ОТГ, який за рішенням голови ОТГ (голови комісії з питань ТЕБ та НС) залучає до цієї роботи відповідні служби ЦЗ, управління, організації, визначає їх конкретні  завдання з питань забезпечення.

Аналіз пожеж за останні роки.

         За період з 01.01.2016 року на території, що тепер відноситься до Миляцької територіальної громади виникло 214 пожеж. На пожежах загинула 1 особа, травмованих осіб не було. Пожежами знищено та пошкоджено 9 будівель та споруд. 

Основними причинами виникнення пожеж протягом даного періоду були:

- необережне поводження з вогнем – 6 випадків, що становить 42,8 % від загальної кількості;

- порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок –
2 випадки, 14,2 % від загальної кількості;

- порушення правил монтажу та експлуатації печей – 4 випадки, 28,5 % від загальної кількості;

- пустощі дітей з вогнем – 2 випадки, 14,2 % від загальної кількості.

- підпал сухої трави, лісові пожежі та торфяники

Пожежі, на яких загинули люди, стались з таких причин:

  • порушення правил монтажу та експлуатації печей – 1 випадок (100%);

Сприяли загибелі людей на пожежах такі обставини:

  • стан сну – 1 випадок (100% від загальної кількості загиблих).

Пожежі на підприємствах, в організаціях, установах не виникали.

Пожежі в екосистемах

              За  період з 23.04.2019року по 01.06.2020року  на території громади виникло 54 пожеж торфовищ. Загорянь лісових масивів становить 5 пожеж.

         Основними причинами цих пожеж є випалювання сухої рослинності та порушення заходів пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт.

   Встановлено, що власниками земельних ділянок, які межують з лісовими насадженнями, на низькому рівні здійснювався комплекс протипожежних заходів з недопущення пожеж в екосистемах.

        Більшість земель не обробляється, що в свою чергу спонукає місцеве населення випалювати суху рослинність. В зв’язку з великими поривами вітру та високою температурою пожежі розповсюджувались з високою швидкістю та набували великих площ.

В майбутньому покращили б:

  • систему автоматичної пожежної сигналізації (використання головного центру зв’язку для оповіщення населення та виклику відповідних служб до місця надзвичайної ситуації).

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь