A A A K K K
для людей із порушенням зору
Миляцька територіальна громада
Україна

Історична довідка про село Будимля.

     Перша писемна згадка про село Будимля відноситься до 1577 р. За переказами  старожилів назва села Будимля походить від вислову мандрівників «будемо тут  перебувати», випадкові прохожі, які шукали місце, де перебути до ранку, так і  залишилися жити на місці уже нинішнього села.

     У 1887 р. коли відбувся російський перепис населення, жителів села, як і всіх  жителів Полісся, причислили до білорусів, але звичаї в селі так і залишилися  українськими.

     У 1915 р. в селі Будимля було 7 хат – в основному це були однокімнатні дерев’яні будівлі з солом’яним або очеретним дахом, з великою пічю посеред будівлі.

     До 1939 р. село входило до складу ІІ Речі Посполитої і відносилося до Столінського району, Пінської області (населені пункти сучасної Білорсії).

     У 1939 р., з приходом радянської влади, головою сільської ради став Торчило Петро, який загинув під час Другої світової війни. В період Великої Вітчизняної війни село було розгромлено, третина хат спалена. Одним із героїв Другої Світової війни був місцевий житель Денисевич Іван Гнатович (1927–2013). Під час війни також загинув житель Будимля Міркевич Федот Власович 1916 р.н., що був членом ОУН-УПА який був відправлений до концтаборів та засуджений до смерті комуністичним режимом.

     Після війни головою сільської ради став місцевий житель за місцевим прізвиськом Іван Молоток. В 1949 р. в селі збудували ферму, де відгодували корів, коней, телят. В 1977 р. добудували два великі корівники. Сама ферма проіснувала до 1992 року.

     Після війни в селі почало працювати і лісове господарство, яке працює і до нинішнього часу.

     В 1959 р. село Будимля віднесли до Дубровицького району.

     В1966–1967 рр. провели електрику і підключили деяким сім’ям.

     В 80-х рр. в селі почали будувати сільський клуб з актовим залом, бібліотекою та фойє для дискотеки. У 1987 р. будівництво закінчилося і відбулося урочисте відкриття клубу. В селі були школа, медичний пункт, продуктові та господарчі магазини, церква християн-п’ятидесятників.

    Присільська територія Будимля покрита осоковими болотами та лісами. В більшості склад дерев у лісі – це хвойні: сосна, ялина, вільха, а також береза, рідше дуби. Ліси багаті на ягоди: ожина, чорниця, на болотах зустрічаються журавлина. В лісі багато також лікарських рослин, але після аварії на ЧАЕС у 1986 р. село потрапило під вплив радіації і було віднесено до ІІ зони обов'язкового відселення.

   Грунти присільської території складаються з торфяно-болотних масивів, так як територія знаходиться в пониженій частині Полісся, і дерново-підзолистів піщаних грунтів, в яких знаходяться поклади бурштину.

    Ліси тут мають свій тваринний світ: зустрічаються дикі кабани, косулі, заєць-русак, вовк, лисиця, куниця та більш дрібні - лісові миші, полівка сіра, полівка лісова. У водоймах можна побачить бобра та норку.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.