Жаденська ПШБ

На зображенні може бути: 1 особа

"Вишиванка - символ українського народу". 21.05.2021р.

У культурі кожного народу є символи, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка - своєрідний унікальний код українського етносу зашифрованими оберегами та знаками.

17:24:36 08.09.2021

День пам'яті та примирення. 08.05.2021р.

8 травня Україна традиційно вшановує День пам'яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про роль України у перемозі Об'єднаних націй у Другій світовій війні, висловити повагу борцям проти нацизму, увічнити пам'ять про загиблих воїнів, жертв війни, згадати, як тяжко здобувався мир і як важливо зараз його цінувати.

17:21:30 08.09.2021

Ми вшановуємо пам'ять Шевченка. 09.03.2021р.

Тарас Григорович Шевченко - письменник і художник, який вже не одне століття надихає українців. Говорити про Шевченка без пафосу, дійсно важко. Адже без перебільшення видатний письменник, художник борець за правду та свободу є символом України. Його вірші,поеми й просто короткі фрази є джерелом надії та стимулом до боротьби. До 207-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в бібліотеці оформлення виставку . Ми вшановуємо пам'ять Шевченка. Поезії Тараса Григоровича Шевченка - "І мертвим ,і живим.."," Мені тринадцятий минало" продекламували учні Жаденської школи.

17:17:58 08.09.2021

150 років від дня народження Лесі Українки. 25.02.2021р.

25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки - видатної української письменниці. Леся Українка ( справжнє ім'я Лариса Петрівна Косач 1871-1913) - славетна українська письменниця, геніальна поетеса, перекладач. Перший свій вірш вона склала у 9 років, останній у 40. Усього Леся Українка написала близько 270 віршів а ще поеми,і віршовані драматичні твори. Леся Українка присвятила багато віршів дітям. Один із цих віршів продекламувала наша читачка Жовкла Аня.

17:15:50 08.09.2021

Міжнародний день рідної мови. 01.02.2021р.

1-го лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови, започаткований 1999 року. Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Адже без своєї мови,своєї самобутньої культури немає народу, немає ознаки культурної приналежності . Щороку питання рідної мови не втрачає своєї актуальності. Українська поетеса Ліна Костенко влучно відмітила: "Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову". Знати ,берегти рідну мову - це обов'язок кожної людини.

17:13:13 08.09.2021

День пам'яті героїв Небесної Сотні. 20.02.2021р.

День пам'яті героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015року "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення Героїв Небесної Сотні". Саме в ці дні, сім років тому під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею.

17:12:33 08.09.2021

"Афганістан - ми пам'ятаємо..." 15.02.2021р.

З давніх-давен український народ підтримує священну традицію - карбувати у свідомість прийдешніх поколінь пам'ять про бойові подвиги кращих синів і дочок, які сповна виконали свій обов'язок .І сьогодні ми наголошуємо,що воїни-афганці стійко та мужньо виконали свій обов'язок у Афганістані. 15 лютого в нашій країні відзначають скорботний день пам'яті воїнів-афганців. Всі ті, хто воював і ті, хто назавжди лишилися там, і ті хто вірили в перемогу, - ми Вас пам'ятаємо...

17:10:26 08.09.2021

"Пам'ятай про Крути". 29.01.2021р.

Сьогодні в Жаденській публічно-шкільній бібліотеці була створена виставка на честь вшанування пам'яті Героїв Крут.

17:07:57 08.09.2021

День Гідності і Свободи. 23.11.2021р.

День Гідності і Свободи - свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та революції Гідності(2013 року). Після 20 лютого 2014 року почали виходити в світ книжки про євромайдан,серед яких спогади,документи,збірники поезій. Книжкова виставка документів,що міститься у нашому фонді,розкриває уявлення читача про тогочасні події,завдяки яким змінено хід нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв небесної сотні,які віддали своє життя під час революції Гідності.

17:04:52 08.09.2021