Про стан з пожежами та загибеллю людей на них на території Сарненського району

Дата: 14.02.2022 12:20

З метою аналізу причин та наслідків виникнення пожеж, оцінки стану пожежної безпеки населених пунктів і об’єктів, збереження матеріальних цінностей, прогнозування ситуацій та розроблення запобіжних заходів для безпеки людей Сарненським районним управління Головного управління ДСНС України у Рівненській області здійснюється постійний моніторинг стану з пожежами у Сарненському районі.

Тенденції, які спостерігалися протягом січня 2022 року, вказували на зменшення кількості пожеж, збільшення виявлених на них загиблих, зменшення прямих і побічних збитків, у порівнянні з січнем 2021 року.

Так, протягом січня 2022 року на території Сарненського району виникло 19 пожеж, що на -17,4 % , менше, ніж за аналогічний період 2021 року – 23 пожеж.

На пожежах за перший місяць 2022 року виявлено 1 загиблого, за аналогічний період 2021 року – 0 (+100%).

Прямі матеріальні збитки протягом першого місяця 2022 року від пожеж зменшення на 45,5 % та становлять орієнтовно 2177,000 тис. грн. порівняно з 4786,300 тис. грн. за січень 2021 року. Побічні збитки зменшення на 37,1 % та становлять орієнтовно 4021,668 тис. грн. порівняно з 6487,960 тис. грн. за січень 2021 року.

Пожежами знищено та пошкоджено 18 будівель та споруду порівняно з 20 за аналогічний період 2021 року - 10 %), 1 одиниця техніки порівняно з 3 у січні 2021 року -76,6%).

Рисунок 1.  Динаміка кількості пожеж протягом січня 2022 року у порівнянні з 2021 роком

В середньому в районі кожні 1-2 дні виникала пожежа. Щомісячно вогнем знищувалося (пошкоджувалося) 18 будівель.

Статистичні показники стану з пожежами у Сарненському районі

протягом 2022 року у порівнянні з 2021 роком

Розподіл пожеж за причинами їх виникнення

Протягом січня 2022 року основними причинами виникнення пожеж були:

• порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок – 8 випадки;
  • необережне поводження з вогнем – 3 випадків;
  • порушення правил улаштування та експлуатації печей – 7 випадків;
  • підпал – 0 випадків;
  • пустощі дітей з вогнем – 0 випадів;
  • розряд блискавки – 0 випадків;
  • інші причини – 1 випадок.

Рисунок 2. Причини виникнення пожеж протягом січня 2022 року у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року

Відповідно до рисунку 2, збільшення кількості пожеж спостерігається з таких причин порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок – на 25 %;

Рисунок 3. Порівняльна діаграми пожеж по причинах виникнення

Поміж усіх причин 87 % пожеж виникає внаслідок впливу соціального чинника: необережне поводження з вогнем, куріння, експлуатація електроприладів, пічного опалення та пустощі дітей з вогнем.

Загальні дані про потерпілих на пожежах

Протягом січня 2022 року на пожежах загинула 1 особа, за аналогічний період 2021 року на пожежах не було виявлено загиблих осіб (+ 100 %).

Пожежі в житловому секторі

У містах виникло 4 пожежі (5 – протягом січня 2021 року), в селищах міського типу - 3 пожежі (6 - протягом січня 2021 року), у селах – 12 пожеж (12 - протягом січня 2021 року).

Рисунок 4.  Порівняльна діаграма кількості пожеж

в селищах міського типу та сільських населених пунктах за протягом січня 2022-2021рр.

Проаналізувавши стан виникнення пожеж, встановлено, що на сільську місцевість припадає 63,1 % від загальної кількості пожеж. Загалом, у сільській місцевості протягом січня 2022 року виникло 12 пожеж.

Розподіл кількості пожеж та виявлених загиблих по територіальним громадам на території Сарненського району

Інформація надана з метою вжиття додаткових заходів щодо мінімізації пожеж та загибелі (травмування) людей на них.