Заглянули в минуле.

Дата: 29.01.2018 08:59

Бібліотеки і музеї мають потенціал для створення спільних баз даних, що полегшують користувачу пошук достовірних відомостей краєзнавчого характеру .

Сьогодні 24 січня в бібліотеці  відбулась екскурсія по музейній експозиції «Берегиня». Наші відвідувачі  побачили багато цікавого: речі, якими користувались  на кінець 18 початку 19 століття (потерсь , гребінь для чесання льону, сукало на цівки, прач,  секач  -  речі для виготовлення ниток із льону  з яких потім пряли матерію для пошиття одягу;  тріпачку для прання білизни , качалко  і праску «Залізка» для її прасування;   дерев’янi   ночви , які заміняли нашим предкам  миски для прання, а пізніше  в яких зберігали наш український «снікерс» сало, тарабан  для збирання ягід та лопата для випікання хліба). Це речі без яких наші господині не могли обійтись в своїй господі.

Не менш цікавими були копії  документів  і фотографій, які презентували світлину священика М.І.Борисюка. Ці  джерела  є основою фонду музейної експозиції. Потім  наші глядачі  перекинулись у 80-ті роки  минулого століття  де на фотографіях було закарбовано пам'ять про зустрічі з ветеранами, парад на День Перемоги, колгоспні роботи, передовики колгоспу «Україна» та багато іншого.

Глядачі остались задоволені.  Вони відчули свій зв'язок з багатьма поколіннями людей , що жили упродовж століть на нашій землі і створювали її красу.

Завідуюча Удицькою публічною бібліотекою

Інна Дячок