Великодній кошик- одна з традицій українського народу.

Дата: 20.04.2017 15:09

Фото без описуТрадиція святити продукти у кошику на Паску передалась ще з 14 століття.

Кожний продукт має своє значення. Пасхальний кошик складається з таких продуктів: паска, сир, вершкове масло, ковбаса, хрін, яйця ,сіль. Паска- ангельський хліб, символ Воскресіння. Сир і масло – молочні продукти. Згідно зі словам священника, так як мати годує дитину молоком, так і масло символізує жіночність і ніжність до Бога. Як люди потребують Божої благодаті, так і дитина материнського молока. Яйце – символ закритого простору, звідки з'являється самостійне життя. Сіль – один з важливих продуктів для існування людини. Сіль символізує зв'язок. Віруючий забов'язаний зберігати чистоту свого серця, щоб наслідувати Христа, який сказав: "Ви - сіль землі". Обов'язково мали бути в кошику рушник і свічка. Рушник – безліч ниток, сплетених   між собою любов'ю і розумом. Нитка – це символ життя. Свічка - символ світла.

Свято Пасхи  в 2017 році для жителів Миляцької громади пройшоа веселим святкуванням. Другий рік поспіль  в с. Смородськ  відбувся  святковий концерт за участі сіл громади в місцевому   Смородському культурно-дозвіллєвому   комплексі.

Також були представленні виставки " Пасхальний кошик" створені публічно-шкільними бібліотеками  Миляцької громади.

Пасхальний кошик Перебродівської публічно-шкільної бібліотеки.

Пасхальний кошик Жаденської публічно-шкільної бібліотеки.

Пасхальний кошик Миляцької публічно-шкільної бібліотеки.

Пасхальний кошик Удрицької пубілчно-шкільної бібліотеки.

Пасхальний кошик Смородської публічноїшкільної бібліотеки.

Пасхальний кошик Будимлянської публічно-шкільної бібліотеки

Бібліотекар