26 квітня - 32-гі роковини Чорнобильської катастрофи.

Дата: 04.05.2018 10:47

26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, що на Київщині, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа – Чорнобильська аварія.

Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життями і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.

За різними даними, протягом лише одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинуло від 30 до 200 пожежників і працівників АЕС. На початковому етапі зусиль з мінімізації наслідків величезного викиду радіоактивних речовин до робіт залучалися військовослужбовці строкової служби.

Чорнобиль – код національної трагедії і, разом з тим, безмежної мужності і людської гідності. Вже тридцять два роки живуть люди з присмаком полинової гіркоти, вже тридцять два роки здригаються, вдивляючись і прислухаючись до новин, пов’язаних з «мирним атомом». Випробування довжиною в тридцять два роки, долає вже друге покоління.

Напередодні пам’ятного дня учні КЗ «Миляцький НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» разом із бібліотекарем публічної бібліотеки Ляхович Оленою Семенівною  відвідали та привітали зі святом свого односельчанина – ліквідатора аварії на  ЧАЕС, Савича Віктора Івановича.

Дивлячись на героя, вслуховуючись у його спогади, хочеться застерегти все людство світу: «Дай, Боже, нам усім національної пам’яті не чинити помилок минулого та національної свідомості, щоб не робити помилок сучасного».

Бібліотекар публічної бібліотеки

Ляхович Олена Семенівна