«Її величність – українська книга».

Дата: 11.05.2018 11:39

«Читайте! Читайте! Читайте! Читайте не поспішаючи, щоб не втратити жодної краплі змісту книги. Читайте! Нехай не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б однієї сторінки з нової книги»

К. Паустовський

У квітні 1995 року Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята – привернути увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з’єднує різні цивілізації у часі й просторі.

Цього дня проводяться зустрічі з авторами, читання уривків із улюблених книг, різноманітні конкурси, акції на захист книги, фестивалі читання, розпродаж книг тощо. Деякі країни з  нагоди цієї дати видають одне з найпопулярніших видань і роздають його безкоштовно.

У нашій бібліотеці було презентовано виставку «Її величність – українська книга», яка пропонує своїм читачам ряд цікавих і популярних книг українських сучасних письменників. Для дітей –  «Літературні обрії дитинства». Біля виставки проводились читання улюблених книг  та відгуки про прочитані книги.

Щиро вітаємо всіх шанувальників книги, усіх тих, хто розвиває друковане слово, із Всесвітнім днем книги й авторського права!