Рівненська область, Сарненський район

САМОІЗОЛЯЦІЯ: ЩО ЦЕ ТАКЕ ТА ЯК СЕБЕ ПРАВИЛЬНО ІЗОЛЮВАТИ?

Дата: 23.03.2020 11:25

Інфекційне вірусне захворювання COVID-19 стрімко поширюється у світі. В Україні, аби унеможливити поширення коронавірусу, ввели карантин. Одним із методів карантину є самоізоляція.

Що  таке самоізоляція?

Самоізоляція – це утримання від контакту з інфікованими для того, щоб зменшити ризики поширення хвороби. Вона передбачає уникнення тісних контактів з іншими людьми – слід перебувати не менше, ніж за 2 метри та не більше 15 хвилин.

Кому потрібна самоізоляція: якщо ви нещодавно повернулися з Китаю, Італії або інших країн, де зафіксовано COVID-19; якщо ви близько контактували з хворими на коронавірус; якщо ви чекаєте результатів тесту на коронавірус COVID-19.

Людям під час ізоляції потрібні: окреме приміщення, яке добре провітрюється; часте вологе прибирання та дезинфікуючі засоби; окремий посуд і рушники, маски.

Самоізоляція, якщо ви живете самі.

Про ваше рішення про самоізоляцію мають знати родичі або ж знайомі. Треба тримати телефонний зв'язок із кимось, хто зможе у разі потреби до вас прийти. Подумайте про резерв їжі та води. У разі необхідності речі та продукти вам можуть залишати під дверима вашого житла родичі чи знайомі. Можна користуватися послугами кур'єрів з дистанційною оплатою.

Як самоізолюватися, якщо ви живете не самі?

Треба ізолюватися і окремій кімнаті, яка добре провітрюється. По можливості(!), варто користуватися окремою ванною та туалетом, а також окремо харчуватися. Обов'язково треба стежити за гігієною: часто і правильно мити руки з милом, проводити вологе прибирання. Якщо необхідно контактувати з людьми, обов'язково одягати медичну маску, не забуваючи її змінювати. Варто мінімізувати контакт з домашніми улюбленцями.

Як довго треба бути на самоізоляції?

Самоізоляція повинна тривати не менше, ніж 14 днів відтоді, як виникла причина ізоляції, тобто подорож, контакт з хворими.

Коли слід говорити про госпіталізацію?

Якщо під час самоізоляції у вас з'явилися симптоми, а саме: сухий кашель, грудне дихання, гарячка – терміново треба звернутися до лікаря.