День вишиванки в умовах епідемії.

Дата: 25.05.2020 11:22

День вишиванки – особливе свято в Україні. Воно не має сталої дати, тож відзначається кожного третього четверга в травні. У 2020 році це свято відзначили 21 травня. Дорослі й малі українці долучаюлися до свята, одягаючи вишиванку.

Українська вишивка – один із видів народного декоративного мистецтва українців та один із найпоширеніших видів ручної праці українських жінок. У вишиванках, як у піснях душа народу. Із знаннями свого родоводу, історії рідного краю починається людина. Мамина пісня, дідусеві казки, бабусина вишивка – все це родовідна пам'ять. В Україні немає оселі, де б не було вишитого рушника, серветки чи сорочки. Вишиванка – це наша національна гордість.

Тож, де б ми не були і що б ми не робили, дивлячись на українську вишивку, ми завжди пам’ятайтаймо про свою Батьківщину та тримаймо її у серці, бо у вишивці – душа народу, її традиції та культура.

Отож, в День вишиванки, соціальні мережі Миляцької ОТГ заповнили фотографії в національному одязі. Депратамент культурно-громадського розвитку запустив всеукраїнський тематичний онлайн-флешмоб «Код єдності». До участі в якому долучилася і наша громада. На відеоролику, в рамках флешмобу, учасники сольно або колективно читають вірш «Одягни свою чудову вишиванку» Н.Красоткіна. Після чого демонструють фрагмент карти регіону, з нанесенням на неї відповідного орнаменту. Ролик створили в телестудії «Українського дому». Організатором флешмобу виступає департамент культурно-громадського розвитку Маріупольської міської ради.

Умови карантину не дозволили нам масштабно відзначити вже улюблене свято. Тому спробували максимально креативно і винахідливо підійти до святкування. Заклади культури, освіти викладали онлайн фотографії, відеоролики з привітаннями в національному вбранні. Також сектор культури спільно з закладами культури Миляцької ОТГ записали пізнавальні історії про вишивальниць нашого краю.

Посилання на соц.мережі: https://www.facebook.com/groups/2224916387804293/?ref=bookmarks