Державна прикордонна служба України Західне регіональне кправління Луцький прикордонний загін інформує!

Дата: 26.06.2020 10:03

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 13.05.2020 року № 362 « Прочасткове зупинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян».

Згідно з положеннями цієї постанови з 01.09.2020 року скасовується можливість використання паспорта громадянина України для цілей виїзду з України до Республіки Білорусь та перебування в Республіці Білорусь на умовах, передбачених вказаною Угодою.

Вказані зміни імплементуються з метою удосконалення процедур природного контролю громадян України під час виїзду з України в Республіку Білорусь, посилення боротьби з підробкою документів, що посвідчують особу і підтверджують громадянство України, та забезпечення належної протидії загрозам у сфері безпеки державного кордону України.

Водночас, враховуючи положення частини 4 статті 1 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України». Відповідно до якого громадянин України ні за якиї підстав не може бути обмежений у праві на в'їзд в Україну, здійчнюватиметься безперешкодний пропуск громадян України під час в'їзду в україну, тз території Республіки Білорусь як з документами, дійсними для виїзду за кордон, так і з паспортом громадянина України.

З огляду на гуманний аспект, для громадян України – жителів прикордонних районів україни, які межують з Республікою Білорусь. Залишається чинним режим поїздок в Республіку Білорусь по внутрішнім паспортам та свідоцтвам про народження (для осіб до 18 років) відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про порядок перетинання українсько-білоруського державного кордону громадянами, які проживають у прикордонних районах від 12.12.1998 року.

Дякуємо за співпрацю!