14 ознак емоційного насильства у стосунках

Дата: 27.08.2021 09:58

Ваша половинка знущається над вами, ігнорує чи навіть контролює, що ви одягаєте?

Тоді ви – жертва психологічного насильства.

Емоційне насильство може бути підступним, воно поступово пролазить у ваші стосунки і зрештою підриває вашу впевненість та віру в себе.

Сьогодні ми розкажемо про 14 ознак психологічного насильства у стосунках, які не можна ігнорувати.

1.Над Вами знущаються

Ваш партнер полюбляє розповідати про вас "смішні" історії: як ви погано керуєте грошима, не вмієте водити машину, абощо.

Якщо ви публічно кажете, що вам це не подобається, чуєте звинувачення у поганому почутті гумору і надмірній вразливості.

2.Ви постійнот почуваєтесь винною

Ви  постійно почуваєтесь винною і засоромленою, і навіть не знаєте чому.

Ви починаєте надто прискіпуватись до своєї поведінки, щоб не дати половинці чергового приводу вас покритикувати.

Таке відчуття, ніби ви ходите по яєчній шкаралупі.

Але партнер все одно знаходить, за що вас посварити.

Іронія в тому, що він може змусити вас почуватись винними за його погану поведінку.

Наприклад, він напився, бо ви його "засмутили", або були "занадто ревнивою" через його флірт з іншою людиною.

3.Вас раптово треба захистити.

Йдете з дому без нього/неї – вам вказують, коли ви повинні повернутись, просять надіслати фотографію, де ви і з ким, зателефонувати, коли доїдете на місце.

Партнер каже, що піклується про вас. А насправді перевіряє і утримує вас на повідку, який з часом лише скорочується.

4.Вони роблять широкім жести.

Коли партнер знає, що перейшов межу і ви сумніваєтесь у стосунках, чекайте на широкий жест: похід в хороших ресторан, сюрприз, неочікуваний подарунок чи оберемок квітів.

Проблема залишається невирішеною, або партнер навіть не визнав своєї провини – але широким жестом він "купує" ваше мовчання на цю тему.

5.Вами маніпулюють.

Як тільки ви починаєте відчувати, що справи йдуть угору, партнер "опускає вас на землю".

Починає згадувати, чому у вас чи в нього раніше з подібної справи нічого не вийшло.

Партнер також може заперечувати, що він щось робив чи казав, хоча ви це чітко пам’ятаєте.

І ваша впевненість у собі починає похитуватись.

6.Партнер руйнує ваші плани, стверджує, що ви все зіпсуєте.

Ви у захваті! На шляху з’явилась чудова бізнес-можливість.

Але ваш партнер виливає на вас відро холодної ходи.

Каже, що все піде не за планом, чи що це погана ідея.

Залишившись з цією людиною, у майбутньому ви помітите, що припинили ділитись з нею ідеями, бо очікуватимете лише негативної реакції.

7.Партнер «торгує» компліментами.

Коли ви з партнером вперше зустрілись, то соромились від компліментів.

Але з часом їх залишилось декілька, і звучати вони почали значно рідше.

Замість них з’явились коментарі про те, що ви виглядаєте "неправильно": що це за футболка, чому ви набрали вагу і що взагалі відбувається з вашим волоссям.

Коли ви ображаєтесь, у відповідь чуєте "занадто вразлива".

8.Він/вона не має до вас емпатії.

Якщо ви говорите про проблеми на роботі, чуєте, що "перебільшуєте".

Партнер вам дає трішечки часу, щоб прийти до тями.

Він очікує, що ви це "подолаєте", щоб знову зосередити всю свою енергію і умову на партнері і його/її потребах.

Деякі партнери в скрутні часи взагалі зникають, або стають надзвичайно критичними.

9.Ви завжди не маєте рації.

Немає значення – ви сказали щось не те півроку тому, не сказали чогось, що партнер вважав, що повинен знати, чи поставили свої потреби вище за його – партнер регулярно нагадуватиме про ці "злочини".

Вони могли статися ще навіть до вашої зустрічі.

Наприклад, партнер заохотив вас "бути чесною" стосовно своїх попередніх стосунків, а потім ці історії використовує проти вас – щоб показати, яка ви погана людина.

10. Партнер контролює ваші гроші.

Спочатку вам дають справді корисні поради стосовно грошей, потім допомагають з їх використанням.

Невдовзі ви чуєте від нього/неї про те, що ви "повинні бути обережними з грошима".

Якщо ви щось хочете придбати, почуєте купу причин, чому ви не можете собі цього дозволити.

11.У ваші стосунки втручаються інші.

Коли ви зустрілися, у вашого партнера були правдоподібні пояснення своєї ворожості до ваших родичів.

Але тепер ваші друзі і сім’я тільки те і роблять, що "ображають", "атакують" партнера і "намагаються виштовхати".

Ваша життя нагадує драму з короткими перервами.

12. Люди вважають що ви змінились.

Люди, які піклуються про вас, кажуть, що ви не в собі.

Вони хвилюються, чому ви рідко виходите гуляти і чому змінили свій стиль одягу.

А вам важко це пояснити.

13.Ви прагнете самотньо провести вечір.

Ваш партнер сказав, що цього вечора ви не зустрінетесь.

Або що поїхав на кілька тижнів у відрядження.

І ви зловили себе на думці, що чекали цього.

Адже коли партнер поруч, ви ніби відчуваєте вагу на своїх плечах.

14. Він/вона стає «каменем», і не реагує на вас.

Ваш партнер впродовж декількох днів може вас уникати, не дивитись в очі, не розмовляти і відмовлятись пояснити, в чому річ.

В той же час партнер всім своїм виглядом дає вам зрозуміти, ЧИЯ це провина.

Іноді такі партнери навіть можуть зникати на декілька днів.

А коли повертаються, кажуть, що потребували "трохи простору".

Після цього ви можете так ніколи і не з’ясувати, що ж насправді відбулося.