Рівненська область, Сарненський район

Смородський СК

Дата: 08.09.2021 12:34

Клубна установа села Смородськ!

Завідувачем якої є незмінний Іван Дмитрович Карпович.

В його трудовій книжці один запис – завідувач Смородським сільським клубом.

У 1987 році, повернувшись з армії, прийшов працювати у клуб. На той час це було нове приміщення, яке мало глядацький та танцювальний зали і кабінет завідувача.

Молодий, енергійний, сповнений бажання працювати, поринув у роботу. Клуб став справжнім осередком культури у селі не тільки для молоді, а й для старших. Традиційними були конкурси «Грай, гармошко», вечори відпочинку для тих, кому за сорок, розважальні програми для дітей, дискотеки для молоді. З нагоди свят проводились концерти, адже при клубі постійно працювали і продовжують працювати вокально-інструментальний, вокальний гуртки та дитячий гурток художнього читання.

Традиційними стали і виставки виробів народних умільців, пасхальні виставки.

У клубі молодь мала можливість ознайомитися з науково-популярною літературою, матеріалами преси.

Велику увагу приділяв спортивно-масовій роботі. До послуг молоді – більярд, теніс, шахи,шашки, доміно.

Нині, в час компютерних технологій, змінилось і уподобання молоді. Інтернет став незамінним супутником життя людей. І, на жаль, не так охоче йдуть вони тепер у приміщення, яке позбавлене таких благ цивілізації, ліпше під школою, але з інтернетом. Та й працювати без елементарної сучасної апаратури не просто. Одна-дві пісні – під баян, а решта… Сучасний глядач вимагає іншого.

І все ж культурне життя продовжується, адже є люди, які, попри всі негаразди, поспішають на репетицію, аби порадувати односельчан своїм співом. Хочеться відмітити солістів: Анатолія Карповича, Валерію Вабіщевич, Ганну Стрибулевич, Маргариту Турович, Марину Чекоту, Людмилу Хмарук, Тетяну Хмарук, Анатолія Ярошевича та багато інших.

Пропрацювавши 33 роки, завжди був учасником районного хору, нині хору - "Поліська рідня" Миляцької громади, який отримав цьогоріч високе звання Народного.
Любить сучасну українську пісню та з задоволенням її співає.

Крім того, у клубі він і сантехнік, і електрик, і столяр, і пічник, і зварювальник.