Історія бібліотеки с. Будимля
Історія бібліотеки с. Будимля.
За розповідями старожилів в с. Будимля бібліотеку було засновано ще в далекому 1952 році.
Працювала на той час бібліотекарем пані Ольга із с. Бродець. Літератури на той час було мало,тому бібліотека знаходилася на хаті. Проте вона здійснювала своє пріоритетне бібліотечно-інформаційне обслуговування різних категорій користувачів.
В кінці 50-х років бібліотекарем працювала Лідія Григорівна. В 1964 році бібліотекарем села Будимля працювала Рожко Євгенія Миколаївна. У 1965 році бібліотекарем с. Будимля прийшла працювати Полюхович Галина Іванівна. Бібліотека уже була розміщена в приміщенні старого клубу, який розташований в центрі села. Працювала Галина Іванівна 11 років. З роками книгозбірня почала збільшуватись так серед книг з'явилися енциклопедичні та довідкові видання, посібники сільського господарства , техніка , посібники по медицині, релігія та інші.
Після закінчення Дубенського училища культури у своє рідне село приїхала працювати молодший спеціаліст Єсіпко ( Торчило) Єва Федорівна . Так в бібліотеці були оформлені постійно-діючі книжкові виставки , тематичні полиці, що надавало бібліотеці затишний вигляд. Пропрацювала Єва Федорівна бібліотекарем 29 років. Після закінчення будівництва нового клубу ,бібліотеку перенесено зі старого клубу в новий,де вона зараз і знаходиться. В жовтні 2002 році сільську і шкільну бібліотеки було об'єднано в одну Публічно-шкільну керуванням культури.
У серпні 2005 року прийшла працювати бібліотекарем спеціаліст Дем'янчук (Молчанович) Марина Олександрівна 1985 року народження ,закінчила Дубенське училище культури та Рівненський державний гуманітарний університет, за освітою –бібліотекар, бібліограф, книгознавство.
Бібліотека з 2005 по 2016 рік знаходилася в приміщенні Будимлянського сільського клубу. На той час бібліотека обслуговувала близько 500 користувачів. Після об'єднання сіл в Територіальну громаду Миляцьку сільську раду в 2016 році ,було вирішено передати бібліотеку освіті. Та бібліотеки завжди були під впорядкуванням культури , тому з 2017 року фінансування роботи працівника, надходження літератури продовжило проводити через управління Міністерство культури. З березня 2016 року бібліотека розміщена в двох приміщеннях- в КЗ Будимлянському НВК, та в Будимлянському сільському клубі, так бібліотека обслуговує і учнів, вчителів ,так і громаду села. На кінець 2016 року в бібліотеці нараховується 10000 примірників. З 2016 по 2021 рік , неналагоджена робота по аналітичній обробці документів , в цьому питанні бібліотека деградує в минуле. Бібліотека в шкільному приміщенні оснащена одним комп’ютером для ведення діловодства , є підключення до мережі інтернет. Для залучення та зацікавленості користувачів шкільного віку в бібліотеці часто проходять бібліотечні уроки на різні теми. На 2021 рік підручників в бібліотечно- шкільному фонді налічується близько 2900 примірників, які оновлюються згідно навчальних програм . Від початку утворення ТГ покращилася масова робота . Збільшилась участь бібліотеки в різних конкурсах , масових заходах по громаді. Різну консультаційно –методичну допомогу ,курси семінари, конференції бібліотечним працівникам Миляцької ТГ періодично пропонує та організовує Рівненська обласна бібліотека, та Рівненська обласна бібліотека для молоді.