Рівненська область, Сарненський район

Виставка до Дня соборності". 22.01.2021р.

Дата: 08.09.2021 16:38

Щороку 22 січня відзначається День соборності України – одне зі знакових свят українського державотворення після Дня незалежності. Саме цього дня у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

Це свято символізує єдність українських земель і відіграє значну роль в історії нашої країни.

Головною традицією у День соборності є утворення "живого ланцюга" єднання. Вперше така масова акція відбулася 22 січня 1990 року – у 71-ту річницю Акта злуки. Тоді понад мільйон людей, узявшись за руки, утворили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Акція стала яскравим проявом єдності, прагнення українського народу до свободи.

Успіх побудови демократичної та міцної держави ґрунтується на наших спільних зусиллях на дотриманні принципів незалежності, на усвідомленні власної відповідальності за майбутнє усього українського народу. Тож ми повинні бути гідними місії покладеної на нас, маємо підтримувати й продовжувати героїчні досягнення наших предків, виправдати сподівання і стати гордістю для наших нащадків.