Історія  бібліотеки.

Дата: 08.09.2021 16:58

Бібліотеку  в  селі  Жадень  було  засновано   в  липні  1953  року.  Літератури  на  той  час    було  дуже  мало, а  бажаючих  прочитати  книги  було  багато. В  селі   у  1953  році  створена  хата-читальня, де  збиралася  група  людей,  для  яких  були  організовані  читки.  Першим  завідуючим  хатою-читальнею  в  1947році  був  Фурсович  Степан  Іванович  1925  року  народження, учасник  бойових  дій.  На  той  час  в ній були  такі  книги  Войнич  «Овід», Фадеев  «Молода  гвардія»,  «Волокоамское  шосе»  та  інші, всього  48  книг.

Восінський  Іван  Назарович  1931 року  народження  працював  з 1950  до  10  листопада  1951 року,  потім  пішов  в  армію.

Жакунець   Ярослав   Данилович  1926  року  народження  прийняв  бібліотеку  в  1951  році  і  пропрацював  до  1966 року, де  в  цьому  році  було  присвоєно  звання  «Бібліотека  відмінної  роботи»,  нагороджено  дипломом.

Бібліотека   зареєстрована  в  книзі  державної  реєстрації  бібліотек   Дубровицького  району  1  жовтня  1964  року  під  номером  12,  читачів  у  бібліотеці  на  01.01.1964 року  562 чоловік,  книжковий  фонд  бібліотеки  5909  екземплярів  книг.

У  зв’язку  з  переходом  на  роботу  Жакунця  Ярослава  Даниловича  на  голову  Жаденської  сільської  ради  в  бібліотеці  працювала  з 1965  по  1968  рік  Федорова  Олена  Іванівна  жителька  станції  Біла .

Після  неї  в  бібліотеці  працювала  Янковська  Зоя   1952 року  народження,  уродженка  села  Золоте. У  1968-1970 роках вона  вийшла  заміж  і  виїхала  на  постійне  місце  проживання  в  Київську  область.

В  1970 році  прийняла  бібліотеку  Легка  Катерина  Адамівна  1953 року  народження  і  пропрацювала  до  1994 року.  У  зв’язку  з  переходом  на  посаду  голови  сільської  ради  бібліотеку  прийняла  Рожко  Валентина  Тимофіївна , яка  працює  і  до  цього  часу.  Читачів  у  1970 році  було  950,  з  них  дітей  1-8  класів – 312,  надходження  літератури  з  кожним  роком  зростало,  приміщення  було  дуже  старе,  тісне,  непристосоване, загальна  площа  - 35  метрів  квадратних,  зараз  на  цьому  місці  побудований  будинок  для  працівників  СВК  « Жаденськиий».  В 1999 році  бібліотеку  було   перенесено  в  нове  приміщення  сільської  ради.

З  15 жовтня  2002  року  об’єднують  сільську  і  шкільну  бібліотеки  і  створюють  публічно-шкільну  бібліотеку.

З  березня  2003  року  в  бібліотеці   запроваджують  платні  послуги.  За  час  роботи  бібліотекарем,  бібліотека  була  нагороджена  Грамотою  відділу  культури  за  активну  роботу  по  бібліотечному  обслуговуванню  населення  та  пропаганді  книги  за  1990  рік.

Немає опису світлини.

На зображенні може бути: 1 особа