Рівненська область, Сарненський район

«У витоків нашої писемності». 25.05.2021р.

Дата: 09.09.2021 11:14

Історичну бесіду на тему «У витоків нашої писемності»..провела бібліотекар КЗ «Перебродівський НВК»

Щорічно 24 травня в усіх слов’янських країнах відзначається День слов’янської писемності та культури на знак

подяки та шани двох братів- Кирила та Мефодія- творців слов’янської писемності. В бібліотеці оформлена виставка «Історія зародження писемності». Бібліотекар познайомила дітей про виникнення цього свята, розповіла хто такими були Кирило та Мефодій, їхній внесок у розвиток писемності.

«Слов’янська писемність була створена в 9 столітті, близько 862 року-наголосила бібліотекар. .Новий алфавіт отримав назву «Кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.

Кирило створив сло’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки – глаголиця і кирилиця.

Одночасно зі створенням абетки було розпочато роботу над перекладом з грецької на слов’янську Євангелія та Псалтиря. Кирило та Мефодій переклали зі старогрецької мови багато кгиг, що започаткувало слов’янську літературну мову і книжкову справу. У Середньовічній Європі слов’янська мова стала третьою мовою після грецької та латинської, за допомогою якої поширювалося слово Боже.

В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено, відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 і відзначається щорічно 24 травня.»

На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять, люди сидять, квітка та у приміщенні