Рівненська область, Сарненський район

ПТАХИ НА КРИЛАХ весну принесли. 05.04.2021р.

Дата: 09.09.2021 11:16

ПТАХИ НА КРИЛАХ весну принесли

під такою назвою в Бібліотеці КЗ «Перебродівський НВК» бібліотекар разом з класним керівником провели чудове с вято - Свято Весни, прильоту птахів, свято Божого трепету.Адже кожного року ми відзначаємо1 квітня-Міжнародний день птахів.

Мета та цілі заходу :Виховувати у дітей любов до рідного краю, де все найближче, найдорожче; спонукати до сприйняття природної краси; привчати цінувати птахів.

«Птахи- говорить бібліотекар,-

окраса природи.А такі як сойка, одуд- її подвійна окраса . Птахи надають природі неповторного колориту, без них вона б одразу потьмяніла.Розуміння цього зароджується ще в дитинстві.Тому зустрівши десь у лісі чи полі якогось птаха, придивіться до нього, прислухайтеся.Без наших пернатих друзів життя було б зовсім невеселим. Адже вони- це краса нашої Матінки-природи, це Божі творіння, це наші молодші братики й сестрички, яких ми повинні леліяти, захищати,турбуватися про них. Дуже багато птахів чарують нас своїм співом. Сойка, одуд причаровують нас розмаїттям свого оперення. Це найкрасивіші птахи Полісся.Усі пташечки прилітають(одні раніше, другі пізніше) у свій рідний край, бо хочуть:

- радіти разом з нами сонцю і весні;

- милуватися неповторною красою лісів, луків, степів і боліт;

- мостити гнізда;

-висаджувати своїх писклят;

-приносити користь людям.

Український народ склав багато приказок про них, прислів’їв, пісень. А українські поети та письменники написали безліч творів про цих крилатих мандрівників.

Діти вивчили віршики напам’ять про птахів. Перше місце зайняли: Денищич Тетяна та Жовкла Ольга.

А ще, діти намалювали малюнки з птахами. Перше місце журі присудило Жовклій Ользі.

Бібліотекар з вчителем провели цікаву вікторину про птахів «У пташиному царстві».У вікторині виграли команда хлопчиків «Юні орнітологи» за що і були нагороджені похвальним листом.

Для дітей оформлено ілюстровану виставку «Пташиний дивосвіт». Діти розглядаючи її не були до неї байдужими а взяли прочитати додому книжечки з художніми творами («В полоні природи», « Озерний край», «Сад вишневий», «Іде весна» Петра Паливоди, «Смілива зозулька» Юрія Старостенка, «Ластів’яче гніздо» Василя Земляка,»Ластівка» Василя Марсюка, «Жайворонок» Василя Сухомлинського та інші).