Рівненська область, Сарненський район

Театралізоване дійство на тему «Хто порушив права казкових героїв?".26.03.2021р.

Дата: 09.09.2021 12:11

Завершуючи наш Тиждень дитячого читання, (який проходив в бібліотеці КЗ «Перебродівський НВК» учні які відвідують драматичний гурток показали театралізоване дійство на тему «Хто порушив права казкових героїв?(на правознавчу тематику)

Основна мета цього заходу- у виробленні навичок орієнтування в різноманітних ситуаціях на вулиці та правильному використанню засвоєних правил у повсякденному житті.

Людина найцінніший скарб. Кожен із дітей- особистість, і саме такої людини, як кожен із них, більше на цій землі не буде.

Права дитини-це певні можливості, які потрібні дітям для того, щоб жити і дорослішати.Закони, які оберігають дитину-найбільше наше багатство.

Діти-дзеркало будь-якої держави, вони її майбутнє.Тому всі дітки повинні знати свої права.

Ось на нашому заході гуртківці розповіли глядачам про Конвенцію ООН. Конвенція- це угода, а Конвенція прав дитини є угода про те,які права має дитина. Право-це те, що ніхто не може відібрати у дитини..

Глядачі (п’ятикласники) зустрілися з казковими героями:Буратіно, Мальвіною,Папугою-правознавцем,Лисою Алісою,Котом Базіліо,Поліцейським,Гидким Каченям,Поросятком Наф-Нафом,,Мишкою,Кротом,Дюймовочкою,Їжачком-ласунчиком, Зайчиком.

Розумниця Мальвіна слідкуючи за неправильними вчинками казкових героїв , зачитувала статті з Конвенції і вказувала їм на порушення ними законів .Буратіно погрався з дітьми- глядачами в гру «Правильно- неправильно.»В кінці гри Мальвіна похвалила дітей, назвала їх розумниками. Вона запитала чи діти запам’ятали свої права, які гарантовані їм Конституцією?.При цьому нагадала їм, якщо когось із їх будуть кривдити та принижувати чи жорстоко поводитися з ними, то вони повинні звертатися за допомогою до батьків, вчителів, близьких їм людей.

Знайте ж, змалечку всіх діток

Треба вчить, оберігати.

І ніхто у всьому світі

Їх не сміє ображати.(Повчала дітей Мальвіна).

Буратіно також звернувся до дітей-глядачів:

Треба діткам всього світу

Не сваритись, а дружити.

і по правилах хороших,

По закону треба жити.

Гуртківці розповіли також основні статті Конвенції про права дитини.

-Право на Життя і здоровий розвиток;

Дитина має право наімя;

-Дитина має право на індивідуальність;

-Ніхто не має права розлучити дитину з батьками;

-Дитина має право вільно висловлювати свою думку;

-Дитина має право користуватися сучасною охороною здоров’я;

-Дитина має право на освіту;

-Кожна людина і дитина теж має право на відпочинок;

-Ніхто не може зробити дитину рабом;

-Ніхто не повинен катувати дитину, принижувати чи жорстоко наказувати її;

-Ніхто не має права посадити людину в тюрму, якщо вона не винна.( та інші статті)

Потім пройшлися по статтях Конвенції з героями інших казок, які відомі дітям.Наприклад:

-Яке право порушив вовк у казці «Червона Шапочка?»

- яке право Попелюшки порушувала Мачуха в однойменній казці?.та інші..Діти охоче відповідали на питання, які їм задавали Мальвіна та Буратіно. Загалом захід пройшов цікаво, не без певної користі для присутніх.

На зображенні може бути: дитина, стоїть та у приміщенні

На зображенні може бути: одна або кілька осіб, люди стоять та у приміщенні