15 лютого- Стрітення Господнє. 16.02.2021р.
15 лютого- Стрітення Господнє.
В бібліотеці КЗ «Перебродівський НВК» пройшла година народознавства (з учнями 5-Бкласу)
Бібліотекар розповіла діткам ,що празник Стрітення Господнього нагадує нам про подію, яка відбулася незадовго після Різдва.На сороковий День, коли прийшов час присвятити Младенця Богові, Іосиф і Діва Марія прийшли з ним до Єрусалимського храму. За законом у цей день вони повинні були принести в жертву Богові двох горлиць або двох голубиних пташенят. Іосиф з Марією виконали цей звичай.
У храмі їх зустрів праведний і благочестивий чоловік по імені Симеон.Йому було провіщено Духом Святим, що він не вмре, поки не побачить Христа Спасителя. У той день він прийшов до храму за одкровенням, яке він отримав від Бога. Він взяв Младенця на руки і звернувся до Бога з молитвою: «Нині відпускаєш раба твого , Владико, як і обіцяв, з миром, тому, що я бачив Спасителя, якого Ти послав для спасіння всіх людейі народів: світло для просвітлення язичників і славу народу Твого Ізраїлю».Іосиф і Діва Марія дивувалися зі слів Симеона. Він же благословив їх, а Матері Божій сказав : «За цього Младенця буде багато суперечок серед народу і відкриються помисли багатьох сердець.одні увірюють в Нього і спасуться, інші відкинуть Його і загинуть. І Тобі Самій немов меч пройде душу». Цими словами він передрікав великі скорботи, які належало випробувати Матері Божій під час вільних страждань і смерті Спасителя.
в цей час у храмі була і анна –пророчиця, яка досягла глибокої старості. проживши з чоловіком сім років вона овдовіла і з тих пір, не залишаючи храму служила Богові постом і молитвою день і ніч.Вона підійшла до до Іосифа з марією і славила Господа, і потім розповідала про Божественного мла денця всім, хто очікував Пришестя на землю Христа Спасителя.Виконавши все згідно закону, Іосиф і Діва Марія з Дитятком повернулися додому.Бібліотекар розповіла дітям про свято ,що у людей уже зранку панує святковий настрій, бо малі й великі несуть до церкві і освячують свічки.Довкола ще зимно, тому так хочеться принести додому частинку освяченого тепла.В церквах цього дня святять і свічки і воду.Такі свічки називаються «громовими», тому, що їх ставили перед образами під час грози, щоб захистити людей і худобу від грому.
Діти доповнили , що у народному побуті Стрітення здавна сприймається як зустріч зими з весною.Казали, що в цей день зима весну зустрічає, заморозити хоче. Селяни спостерігали у цей день багато хліборобських прикмет: ясна тиха погода- віщує добрий урожай на полях та роїння бджіл; вітер- погана ознака; відлига- чекай пізньої весни. Казали ще й таке: як на Стрітення півень нап’ється води з калюжі, то жди ще й стужі. Але це ,лишень спостереження людей. Хоч вір- а хоч перевір.
Дітям оформлено книжкову виставку «Стрітення Господнє- одне з найбільших свят лютого місяця.»