«Свято хранителів мудрості».

Дата: 23.09.2021 15:19

«Свято хранителів мудрості»
під такою назвою в БІБЛІОТЕЦІ КЗ «Перебродівський НВК» пройшли виховні заходи До Всеукраїнського дня бібліотек.

Мета заходів :популяризація бібліотек, підвищення іміджу книги, підняття престижу професії бібліотекаря, залучення нових читачів до бібліотеки, святкування Дня бібліотек.
Бібліотекар розпочала  захід словами :
Премудросте земна, бібліотеко!
Віват  тобі, хранителько свята!
До тебе йдуть і зблизька, і здалека,
Щоб почерпнуть від тебе лиш добра.
На нашій землі книга, бібліотека, користуються віддавна великою шаною і любов’ю. Історія України невіддільна від історії бібліотек. Книгозбірні відіграли  важливу роль у розвитку цивілізацій. Сьогодні – це інформаційні, культурні, освітні заклади, великий внесок яких у розвиток вітчизняного державотворення, освіти, науки, культури- безцінний.
Указом Президента України від 14 травня 1998 року 30-те вересня оголошено Всеукраїнським  днем бібліотек, метою якого  є підвищення ролі книги у суспільному та культурному житті, привертання уваги громадськості до проблем бібліотек, до потреб і соціального статусу бібліотекарів.
Бібліотека…Тиша …І століття.
Історія,…і тисячі книжкових див,
Благословляєм вас на довголіття,
від тих, хто труд цей славний полюбив.
Професія як світ, стара і давня.
від перших  зшитків до товстих томів,
Ви любите і бережете вірно
Пилинки часу й заповідь віків.
Щасливі ви..Вам слово довіряли
Франко й Шевченко, Пушкін і Крилов,
І ваше серце сонцем пронизали
Петрарка, Українка і Свєтлов.
Даєте ви не книги під розписку,
А читачам даруєте великий світ
І в юних душах нерозкритих чистих
Ви сієте добро з дитячих літ.
Тут думи і думки, науки злети,
Хай дмуть у світі вітри перемін,
Навіки збережи свій скарб бібліотеко,
Щоб не торкнулись його ні забуття, ні тлін!
Ось такий віршик зачитали учні бібліотекарю. В якому дуже глибокий зміст.
«Бібліотека- продовжує розповідати Ірина Михайлівна- схованка, нехай і не найпередовішого, але найсучаснішого мислення, найсучаснішої літератури майбутнього, і книги в них- це своєрідні кораблі що привозять західні технології, східну медицину, північну бережливість та південний аромат життя.
Хтось із мудрих сказав: «Бібліотекар- це  не професія, а стан душі».Для кожної освіченої людини бібліотекар-це насамперед, творча особистість, яка безкорисливо, щедро, з повною віддачею служить  суспільству, читачеві.
Справді  роботу бібліотеки не можна уявити без щирої, доброзичливої, чудової людини- бібліотекаря.Вони є справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості народу. Вони-  вірні збирачі духовних  скарбів, провідники у світ нового і невпізнанного. Саме вони, бібліотекарі ,допомагають користувачеві бути обізнаними у  сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу. Нині бібліотеки- це інформаційні ланки, які поєднують користувачів( читачів) і управлінські структури, роблять діяльність органів влади прозорою і відкритою для населення. Подальший розвиток бібліотечної справи- це запорука розвитку всього суспільства.
Ідуть до мене читачі,
І зблизька і здалека.
Я жду вас радісно завжди:
Я ж – БІБЛІОТЕКАР»
Діти знайомились з новими книгами, що надійшли до бібліотеки, подарували бібліотеці чимало книг, журналів. За це бібліотекар подякувала користувачам.
Нагадали правила користування книжечкою та бібліотекою. Читали багато віршів присвячених книзі та бібліотеці ,бібліотекарю.(Петра Гоця «Бібліотека- море книг», Віри Яковлєвої «В бібліотеці», Наталії Колісник   «Гімн сільських бібліотек» , Буліної Ю. Ю. «Біблітека»та інш.)
Дуже гарний віршик  під кінець наших заходів зачитали діти про бібліотекарів:
Ви віддаєтесь до кінця.
За це Вам дуже вдячні люди
БЕЗ КНИГ, БЕЗ БІБЛІОТЕК
У НАС МАЙБУТНЬОГО  НЕ БУДЕ!
З учнями пограли в інтелектуальну гру «Лабіринти у книжковому морі»,провели вікторину «Веселий ерудит». Була оформлена для читачів книжкова виставка «Цей мудрий світ – бібліотека»

На зображенні може бути: 5 людей, дитина, люди сидять, люди стоять та у приміщенні

На зображенні може бути: 1 особа, дитина, стоїть та у приміщенні

На зображенні може бути: 3 людини, дитина, люди сидять, люди стоять та у приміщенні