Рівненська область, Сарненський район

"Історичне минуле нашої школи". 09.10.2021р.

Дата: 18.10.2021 15:42

"Історичне минуле нашої школи" - під такою назвою пройшла година спілкування бібліотекаря з четвертокласниками.

Учні уважно слухали розповідь про те, що колись село складалося з безлічі маленьких хуторів і лише одна невелика вулиця над Горинню була центром села. Учениця Юля ж задоволено доповнила, що її бабуся з дідом і зараз живуть на хуторі, де їй завжди приємно бувати. Діти із цікавістю дізналися, що перша школа села була побудована в 1912-13 роках, при пануванні на наших землях Польщі. Вчителями стали поляки подружжя Корчмариків. Було тільки три класи. І з власної волі вони щодня давали учням сніданок - чорну солодку каву із скибкою житнього хліба, який пекла дружина директора. Муку приносили батьки. Для учнів були заведені дуже суворі правила поведінки. І лише після війни в школу прислали молодих вчительок, які мали беззаперечний авторитет на селі. Одна з них, Ольга Сергіївна, строга, але справедлива, пропрацювала в тій старій школі майже до виходу на пенсію. І при розповіді про неї, відразу ж розмову підтримала Богданка з радістю повідомивши, що Ольга Сергіївна - це її прабабуся. Запишався і Юрко, бо ж надалі полинула розповідь вчительки про його прабабусю, незмінну помічницю вчительки, добру і мудру тітку Юстину. Геть до закриття школи вона там працювала прибиральницею. І не тільки - завжди йшла на поміч учням на пришкільній ділянці, та й була вона для школярів другою мамою - когось погладить по голівці, комусь скаже тепле слово, підхвалить, а непослуха, бувало, присоромить, але якось тепло, незлостиво. Непомітно пролетіли хвилини уроку, але діти ішли з бібліотеки з впевненістю, що вони ще завітають сюди дослухати цікаву розповідь про нашу школу.

Бібліотер шкільної бібліотеки КЗ "Удрицький НВК" - Ніна Карпівна Кот.

На зображенні може бути: 6 людей, люди стоять та у приміщенні

На зображенні може бути: 3 людини, дитина, люди сидять, люди стоять та у приміщенні