Рівненська область, Сарненський район

Андріїівські вечорниці.

Дата: 14.12.2021 09:14

Свято Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом, яке відзначається 13 грудня.

Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу.

Андріївські вечорниці супроводжувалися веселими співами, довгими дівочими посиденьками, знайомствами і заграваннями молоді.

Це було свято народної обрядовості та української народної пісні, бо які ж вечорниці без неї – милої, веселої, дорогої нам з дитинства – української народної пісні.

Веселі конкурси, чарівне ворожіння, запальний танець, смачна калита – все дарувало радість.
Але особливо були до смаку гарячі варенички, якими дівчата частували хлопців. Усе пройшло чудово. Було дуже цікаво.