Рівненська область, Сарненський район

«Твої друзі- словники».29.01.2021р.

Дата: 23.02.2022 15:25

«Твої друзі- словники» на таку тему в бібліотеці КЗ «Перебродівський НВК» був проведений бібліотечний урок з учнями 4-б класу.

Мета : Навчити користуватися словниками.

Бібліотекар розповіла дітям « Словники- довідкові видання, що містить упорядковаий перелік слів, словосполучень із короткими їх характеристиками. Розповіла ірина Михайлівна про те, які бувають словнички . Вони бувають: філологічні і термінологічні. Вони виконують дві функції: нормативну. тобто фіксують значення і вживання слів, та інформаційну- відображають знання і практичну діяльність людини.Філологічні словники мають кілька основних типів, але об’єктом описування в нихє слово.Філологічні словники поділяють на мовні, двомовні і тлумачні.

За типами і характером мовні словники бувають етимологічні(походження слів,)історичні, орфографічні(правильність написання. наголошення й вимова слів), тлумачні словники, термінологічні словники, словники іншомовних слів, бібліографічні (про життя і діяльність різних осіб) . Великий інтерес у дітей викликають і тематичні словники.

У словниках слова розташовуються переважно в алфавітному порядку.Тому слово можна швидко знайти знаючи алфавіт..Бібліотекар порадила діткам, якщо читаючи книжечку вам буде зустрічатися незрозуміле слово, обов’язково не пропускайте його,спитайте вчителя, бібліотекаря , батьків, його значення. А найкраще відшукати його самому в словничку. М. Т. Рильський, український поет, етнограф і перекладач писав :

Не бійтесь заглядати у словник,

Це- чистий яр, а не сумне провалля.

Діти розглянули словнички.Бібліотекар ознайомила їх з тими , які є в шкільній бібліотеці.

А ще на уроці повторили : правила користування книгою, бібліотекою, правила гігієни читання. В кінці уроку,як завжди, провели вікторину (про книгу і бібліотеку).