Шановні громадяни!

Дата: 09.03.2022 11:44

Звертаємо Вашу увагу на те, що наближається весняно-літній пожежонебезпечний період. Щорічно внаслідок небезпечного поводження з вогнем при спалюванні сухої трави, сухостою, пожнивних решток виникає велика кількість пожеж, як на відкритій території так і у житлових секторах.

Для ліквідації даних пожеж затрачаються значні матеріальні ресурси.
Окрім того, у зв'язку з подіями, які відбуваються в державі, а саме, військова агресія збоку РФ, всі наявні сили і засоби цивільного захисту, в тому числі і місцеві пожежні команди та добровільні пожежні команди повинні бути направлені на захист життя людей та їхнього майна.

Осіб, які самовільно випалюватимуть траву буде притягнуто до адміністративної відповідальності.

Враховуючи минулорічні зміни в ст.77 та 77/1 КУ про адмін. порушення, такі правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу:

• на громадян - від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3 060 грн. до 6 120 грн.);

• на посадових осіб - від 900 до 1 260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15 300 грн. до 21 420 грн.).

За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статтею 82 КУпАП штраф:

• для громадян від 340 грн. до 1 360 грн.;

• для посадових осіб від 850 грн. до 1 700 грн.

Сподіваємось на Ваше розуміння та підтримку!