ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ ПІД ЧАС ВІЙНИ....
ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ ПІД ЧАС ВІЙНИ …
В умовах ведення бойових дій діти є найвразливішою групою. За межами безпечного середовища, де захист дітей є пріоритетом, їм загрожують ряд негативні наслідки збройних конфліктів. Переміщення, втрата дому й членів родини, а також розлука з батьками, від яких залежить їхнє виживання, вони мають довготривалий вплив на процес розвитку та дорослішання, відчутний навіть у дорослому віці.
Дорослі мають намагатися максимально забезпечити безпеку дитини:
1 вікова категорія:
До 3-4років, дитина в такому віці не усвідомлює ситуацію, має лише відчуття первинного страху: стук, темрява, різкі рухи)
ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ БЕЗПЕКУ: безпеку забезпечать батьки, через тілесні обійми та велику кількість тілесних торкань.
2 вікова категорія:
5-6 рр., дитина усвідомлює подію на примітивному рівні, на мові дітей можна вже розповісти по війну. Виникає страх втрати близьких, потрібно забезпечити дитині безпеку.
ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ БЕЗПЕКУ: Хтось з батьків чи близьких ( дідус, бабуся) поруч з дитиною, обійми.
3 вікова категорія:
7-10 рр., у цьому віці у дитиниа усвідомлеє смерть, як факт втрати назавжди, може бути присутній страх, що можуть вбити.
ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ БЕЗПЕКУ: Обійми батьків та близьких, предмети побуту ( улюблені іграшки, одяг ін. речі що любить дитина).
4 вікова категорія:
11-13 рр., вжє присутній панічний страх втрати, нестабільності. Дитина в цьому віці вже повністю усвідомлює події, що навколо неї.
ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ БЕЗПЕКУ: Безпека ??психологічний стан батьків, коли батьки володіють емоціями і можуть вселити надію, тим самим знизити рівень тривоги дитини)
5 вікова категорія:
14-18 років, діти - підлітки, вони схильні брати на себе родь дорослого, навіть якщо в сім‘ї є дорослий
ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ БЕЗПЕКУ: Повернути дитині її роль, дати можливість залишитися дитиною, тим самим ви знімете з неї відповідальність і дозволите відчути емоції, відреагувати на події. Говоріть відверто з дитиною про свої страхи, переживання.