Громада

ПАЛИ КРАЩЕ РОСІЙКІ ГРАДИ, А НЕ ТРАВУ!

Дата: 23.03.2022 09:17

Нагадуємо, що спалювання сухостою тепер карається як диверсія.

3 березня 2022 р. внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.

Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності.

В обґрунтуванні йдеться, що під час воєнного стану ці дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни.

Лише за минулу добу до Головного управління ДСНС у Рівненській області надійшло 6 звернень про пожежі, спричинені спалюванням сухостою, а загалом з початку року зареєстровано 20 пожеж в природних екосистемах.

Застерігаємо, що відтепер такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув'язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.