A A A K K K
для людей із порушенням зору
Миляцька територіальна громада
Україна

Чи будуть вихідні у квітні у зв’язку з Великоднем і як ці дні оплачувати у воєнний час?

Дата: 19.04.2022 11:27
Кількість переглядів: 486

Ні для кого не буде новиною, що згідно ст. 73 КЗпП один день в році (неділя) - Пасха (Великдень) є святковим днем.

А відповідно до ст. 67 КЗпП якщо святковий або неробочий день співпадає з суботою або неділею, то вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тобто 25 квітня (понеділок) мав би бути вихідним.

Однак Закон України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" № 2136-IX від 15.03.2022 р. встановив додаткові правила на час війни.

Так, ч. 6 ст. 6 цього Закону № 2136-IX говорить про наступне спеціальне правило: «У період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті 65, частин третьої - п'ятої статті 67 та статей 71 - 73 (святкові і неробочі дні) Кодексу законів про працю України.»

А це означає, що у період дії воєнного стану не діють вищезазначені статті КЗпП. Отже, немає офіційних святкових та неробочих днів. Тому за цими загальними правилами, встановленими Законом № 2136-IX, під час війни працівники мають працювати в понеділок 25 квітня 2022 р. із оплатою праці як у звичайний (а не святковий) робочий день.

Також відмінено вихідні 2-го та 9-го травня.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.