Громада

Відповідаємо на часті запитання про послугу для внутрішньо переміщених осіб у Дії

Дата: 26.04.2022 09:28

Зібрали 5 найпоширеніших питань про послугу для внутрішньо переміщених осіб у Дії, які ви ставите в наших соцмережах.

- Я перебуваю за кордоном. Чи можу отримати довідку?

Внутрішньо переміщена особа — та, що змінила тимчасове місце проживання всередині країни. Для українців за кордоном діють допомоги від тих країн, до яких ви переїхали.

- Подав заяву в Дії. Коли я отримаю довідку ВПО та виплати

Заява обробляється декілька днів. Після цього довідка з'явиться у вас у Дії поруч з іншими цифровими документами. Виплати нарахуються, щойно Ощадбанк за поданням Мінсоцполітики перераховує кошти у ваш банк.

-  У мене немає ID-картки чи закордонного паспорта в застосунку, я можу скористатися послугою в Дії?

Щоб отримати статус ВПО, у застосунку має відображатися картка платника податків та один із паспортів: ID-картка або закордонний біометричний паспорт. Особисті дані для формування довідки отримуються саме з біометричних паспортів.

-  Якщо в мене вже є довідка ВПО, я можу оформити виплату в Дії?

У застосунку можна отримати комплексну послугу: отримання статусу ВПО та виплати. Якщо ви вже маєте довідку ВПО, тоді для оформлення допомоги радимо звернутися в ЦНАП.

- Якщо вам не вдалося з першого разу подати заявку в Дії і «‎сталася помилка»‎ — це пов’язано з великим навантаженням на державні реєстри. Скористайтеся послугою трохи пізніше.

Маєте більше запитань? Ви завжди можете звернутися до нашої служби підтримки або написати нам у соцмережах.

Міністерство цифрової трансформації України

Бережіть себе, допомагайте близьким, а держава підтримає вас.

Все буде Україна!