22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

Дата: 22.06.2022 09:15

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Це день початку війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця. З метою   всенародного   вшанування  пам'яті  синів  і  дочок українського народу,  полеглих   під   час   Другої світової війни   1939 - 1945    років,   їх    подвигу    та    жертовності, на підтримку ініціативи громадських організацій ветеранів війни, праці,  Збройних  Сил  і  жертв  нацистських переслідувань , указом Президента України 17.11.2000 року, установлено День  скорботи  і  вшанування  пам'яті  жертв  війни  в Україні, який відзначається  щорічно 22 червня.

Зараз, в період повномасштабної війни з росією, ця дата набула нового, ще більш трагічного, сенсу.

У цей день ми згадуємо тих, хто загинув на полі бою, кого нацисти замучили в концентраційних таборах. Ми вшановуємо фронтовиків, трудівників тилу, вдів і дітей війни.

Цього скорботного дня схилимо голови у хвилині мовчання перед пам’яттю мільйонів полеглих воїнів, невинних жертв, чиє життя забрала війна.