Миляцька територіальна громада

Цікаві факти про Конституцію України.

Дата: 28.06.2022 09:35

• Крім чинної на сьогодні Конституції, в історії України було ще 4 аналогічні документи:

1. конституція Пилипа Орлика 1710;

2. конституція УНР, ухвалена 29 квітня 1918 року;

3. конституція ЗУНР, ухвалена 13 листопада 1918 року;

4. тимчасова конституція Карпатської України 15 березня 1939 року.

• Процес підготовки Конституції України тривав шість років — з 1990 до 1996 року. Упродовж цього часу було запропоновано 15 проектів документа.

• Гострі дискусії точилися щодо повноважень між гілками влади, символікою, приватною власністю, а також статусом Республіки Крим та російською мовою.

• Президент України Леонід Кучма не був присутнім на засіданні парламенту. Він дивився його у кабінеті у прямому ефірі. Проте за кілька хвилин до остаточного рішення прийшов до сесійної зали. Кучма назвав цю подію історичною.

• Найменший екземпляр основного Закону України розміром 2×3 см. Його створив художник Ігор Степанов у 2011 році. У ній 160 сторінок, а вага – 15 грамів.

• Під час підготовки до другого читання в документ внесли близько шести тисяч поправок. Усі три місяці комісія працювала над проектом без вихідних з 9 ранку та до 10 вечора.

• Перші слова тодішнього голови Верховної Ради Олександра Мороза після ухвалення Конституції 315 голосами були такими: Є Конституція!

• Міжнародна спільнота схвалила Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.