2 січня - День Соборності України!

Дата: 22.01.2023 12:50

Український народ 22 січня щорічно святкує День Соборності України. Це свято нагадує нам, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, а що у нас єдина держава і ми – єдиний народ! Тож прийміть найкращі привітання з нагоди найвеличнішого свята українського народу – Дня Соборності України!

Напередодні свята ми провели зустріч-бесіду з активом удрицького ліцею, де докладно ознайомилися з історією появи поняття «соборність», історією нашої держави як цілісної.

Писали листи, у яких описали, що для нас є Україна, та описали всі свої побажання для неї. Кожне побажання повторювалося, це - бажання Перемоги!

Складали правильно рядочки гімну України, який був заплутаний.

Поєднували частинки прислів’я та пояснювали його значення.

Вгадували чий портрет зображений на грошових купюрах.

На згадку подарували учасникам зустрічі мега-розмальовку «Карта України», яка нагадує про єдність нашої держави.

Цікаві факти про День Соборності України.

Вперше День Соборності на державному офіційно відсвяткували 22 січня 1939 року в столиці Карпатської України м. Хусті. Це була найбільш масова демонстрація українців за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини, адже зібралося понад 30 тисяч людей.

Хоч і свято було утвердженим, однак у радянські часи його вважали контрреволюційним, тому повністю ігнорували та намагались стерти з пам'яті та свідомості українців.

В сучасній країні День Соборності вперше провели на державному рівні аж у 1999 році.

Головною традицією та символом Дня Соборності є "живий ланцюг". Вперше такий з'явився ще у 1990, коли більш як мільйон українців взялись за руки і з'єднали Київ та Львів.