Миляцька територіальна громада

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ!

Дата: 24.03.2023 11:52

24 березня щороку відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Саме в цей день в далекому 1882 році Роберт Кох оголосив про виявлення бактерії, що спричиняє дане захворювання.

Туберкульоз — це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу, котра передається переважно повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової. Туберкульоз, у більшості випадків, уражає легені, але захворювання може ушкодити будь-який орган, наприклад: нирки, хребет, мозок, лімфатичні вузли, кишечник, шкірні покриви, статеві органи тощо.

Основними симптомами захворювання є:

- кашель більше двох тижнів;

- підвищена температура тіла більше 7 днів;

- задишка;

- біль в області грудної клітки;

- поганий апетит, постійна слабкість;

- безпричинна втрата ваги;

- підвищена пітливість, особливо вночі;

- кровохаркання (наявність крові в мокроті).

Пам’ятайте:

Туберкульоз не розрізняє соціального статусу і однаково небезпечний для всіх. Існують програми боротьби з туберкульозом і ефективні ліки. Лікування туберкульозу необхідно розпочинати якомога раніше, аби легше досягти результату.

НЕ ХВОРІЙТЕ, ВСІМ ЗДОРОВ'Я🙏