ОБЕРЕЖНО - МІНИ!

Дата: 11.05.2023 10:33

Звертаємося до всіх жителів Миляцької громади, у зв’язку з розташуванням нашої громади в прикордонній зоні, наголошуємо на тому, що потрібно бути надзвичайно обережними під час пересування, оскільки через необережність можна натрапити на міну.

На жаль, на території України вже є випадки коли, через власну необережність, натрапивши на міну, постраждали люди.

· Не зходьте з дороги (стежки) на узбіччя; якщо виявили ознаки мінного поля, попереджувальні знаки або альтернативне маркування, помітили: нагромадження каміння, дерев’яні палки, різнокольорові стрічки та ін.;

· якщо помітили кістки або скелети тварин, що залишились на місцевості;

· якщо помітили необроблені ділянки землі, порушену рослинність або шар ґрунту;

· якщо помітили на місцевості низькі кілки, електричні дроти або розтяжки;

· якщо помітили на місцевості демаскуючі ознаки встановлення мін: коробки, дроти, чеки, пластикові кришки, огороджені ділянки на місцевості тощо…;

· При русі дотримуйтесь доріг з твердим покриттям. Намагайтесь рухатись по сліду іншого транспортного засобу;

· Не протикайте нічим землю, не тягніть нічого, особливо дріт, не торкайтеся до предметів, які знаходяться поблизу. Задайте собі питання: чому цей предмет знаходиться тут?

Через активні бойові дії у різних частинах країни зростає небезпека від вибухонебезпечних предметів для нашого життя. Шкода, якої можуть завдати ці предмети, непоправна та навіть смертельна. Якщо ви маєте дітей молодшого віку, розповідайте їм про вибухові пристрої та небезпеку, яку вони становлять, не дозволяйте піднімати невідомі предмети, відходити далеко від дорослих і гратися наодинці!

У разі, якщо ви виявили щось підозріле, відійдіть на безпечну відстань і повідомте спеціалістів за номерами: 101 та 102.

Зберігайте пильність, будьте уважними -
це врятує вам життя!