Відзначення Дня вишиванки.
Народе мій, краяниі краянки!
Плекаймо паросток прекрасний навесні,
Нехай цвітуть - не вицвітають вишиванки
І стоголосо лине пісня по землі.
18 травня біля Миляцького будинку культури відбулося святкування всеукраїнського свята - Дня вишиванки, покликаного зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.
Популярність і мода на вишиванки пояснюється її красою і символічністю, а свято вишиванки передає національну єдність і дух нашого патріотизму.
Історія вишивки в Україні налічує не одну сотню років. Причому, кожен регіон мав свою специфіку, техніку виконання, орнамент і навіть колір ниток. Найрізноманітніші і дивовижні візерунки вишивки придумували наші прабабусі. Через орнаменти і малюнки вони прагнули зберегти в родині любов і щастя, благополуччя і вірність. А самі вишиванки вважалися оберегом і символом краси.
Вперше відзначати День вишиванки було запропоновано в 2006 році за ініціативою студентки Чернівецького національного університету. Їй так сподобалося те, що її друг весь час носив вишиванку, що вона вирішила втілити в життя цю цікаву традицію. Тоді ж у вишиванках на заняття прийшли і студенти, і викладачі.
Незабаром цю студентську ініціативу підхопили по всій країні, і тепер теплого травневого дня, присвяченого вишиванці, на вулицях українських міст і сіл красується безліч людей, одягнених саме в це вбрання.