У селі Жадень відбувся щорічний фестиваль "Різдвяні піснеспіви".

Дата: 15.01.2018 22:41

Вже стало гарною традицією в святкові дні приурочені народженню Христа і циклу Різдвяних свят організовувати в Миляцькій ОТГ фестиваль духовного і родинного єднання, збереження народних традицій.

Не став винятком і 2018 рік. 14 січня на Свято Василя на території Миляцької ОТГ було вже втретє організовано щорічний фестиваль колядок і щедрівок «Різдвяні піснеспіви». А приймали фестиваль у цьому році жителі села Жадень.

Весело колядували і щедрували у цей недільний день у новозбудованій спортивній залі яка тематично було оформлена під традиційну українську хатину, в якій приймали гостей місцеві господарі.

Участь у цьогорічному фестивалі взяли більше 15 колективів колядників і щедрувальників. Програма фестивалю розпочалася з вітального слова настоятеля храму села Жадень отця Олега, після святкові колядки і щедрівки пролунали у виконанні церковного хору храму Св. Дмитра. Продовжили виступ найменші – вихованці дошкільного підрозділу Жаденського НВК які не тільки у віршованій формі привітали всіх присутніх з Різдвяними святами, а й порадували гостей піснею і танцем. Під час святкової програми лунали колективні і сольні виспупи працівників закладів культури і освіти; гармонійно звучали колядки і щедрівки у виконанні хору Миляцької ОТГ. Всіх присутніх вразив автентичний спів гурту «Берегиня» з села Переброди.

З вітальним словом до гостей і учасників фестивалю виступив сільський голова Федір Хлебович. У своєму виспупі він наголосив, що саме такі традиційні святкування є тією. Ще одніює важливою місією Федора Федоровича стало відзначення високих досягнень жителя села Жадень, відомого спортсмена Василя Рожка який має численні нагороди не тільки на українському, а й світовому рівнях.

Всіх маленьких виступаючих господарі свята пригощали смачними пирогами, а учасників було відзначено пам'ятними дипломами.

Кульмінацією фестивалю стало виконання всіма присутніми колядки «Радуйся! Ой радуйся земле».

Колядка "Святая Варвара"  у виконанні гурту "Берегиня" з села Переброди.